- Sklep Internetowy +48 608 065 353 pon.-pt. 8.00 do 17.00, sobota 10:-15. NIE przyjmujemy zamówień drogą telefoniczną.
- Kontakt mailowy
DCO Trawa ZIELONA SAHARA 1kg - 16063
Trawa Zielona Sahara na tereny suche marki DCO
DCO - Dobre Centra Ogrodnicze - to spółka zrzeszająca prężne centra ogrodnicze o dobrej kondycji. Z inicjatywy zrzeszonych centrów powstała Marka Własna Produktów DCO, która kojarzy się z polskim profesjonalnym centrum ogrodniczym. Produkty zgodnie z oczekiwaniami klientów przewyższyły jakością produkty brandowe. Są wytwarzane przez wiodących polskich producentów i charakteryzują się najwyższą jakością.
To specjalna mieszanka gatunków traw do zakładania trawników na stanowiskach ze słabszym podłożem oraz w miejscach o ograniczonej możliwości nawadniania. Odporna na lekkie zacienienie. Przy braku nawodnienia w suche lata będzie stosunkowo wrażliwa na intensywne użytkowanie, jednak po nawodnieniu czy deszczu bardzo szybko się regeneruje. Zalecane systematyczne nawożenie. W przypadku wystąpienia niedoborów wody w podłożu należy również zdecydowanie obniżyć lub zaniechać nawożenia nawozami mineralnymi.
Powierzchnię przed zasiewem należy oczyścić z kamieni i chwastów. Przekopać ziemię na głębokość 15-22cm. Następnie wyrównać. Jeżeli to możliwe tak przygotowane podłoże pozostawić na kilka tygodni. Następnie zniszczyć wszystkie chwasty.Ziemię wzbogacić odpowiednią mieszanką nawozową. Nasiona rozsiać równomiernie systemem krzyżowym (25g/m2). Następnie przykryć 1-2cm warstwą gleby i uwałować. Podlać glebę drobnym prysznicem. W przypadku suchej pogody utrzymać wilgotne podłoże. Młoda trawa pojawi się w ciągu 7-14 dni. Jeżeli podłoże jest zimne proces wschodu traw może potrwać dłużej. Pierwsze koszenie wykonać gdy trawa osiągnie wysokość 8-10cm. Kosić regularnie co 6-10 dni. Niezbyt krótko na wysokość 4-5cm. Nie dopuszczać do przesuszenia górnej warstwy gleby. Ponieważ w takich warunkach trawnik traci swoją wartość estetyczną. Co roku zasilać trawnik wiosną i jesienią. Rozprowadzić równomiernie nawóz na powierzchni trawnika. Stosować zalecaną dawkę na opakowaniu.
Skład:
Życica trwała Turfgold - 20%
Kostrzewa czerwona Nimba-15%
Kostrzewa szczeciniasta Bornito-20%
Wiechlina łąkowa Sunbeam - 5%
Kostrzewa czerwona Reda-20%
Kostrzewa czerwona Areta-20%
Norma wysiewu tej mieszanki 25g / m² ( 2,5kg / 100 m² )
Opakowanie wystarcza na 40 m².
Kup cały komplet - nasiona traw, ziemię, nawóz!
Produkty marki DCO - najlepsze na polskim rynku!
Cena: 33 zł
- ID PRODUKTU: 16063
- Dostępność: Duża ilość
Zobacz też:
Zerknij jeszcze na poniższe pozycje
Dodaj się do naszego Newslettera
Będziesz mieć w pierwszej kolejności informację no nowościach, promocjach i wyprzedażach!