- Ostatnie sztuki
Okrągła wysoka donica z grubościennej terakoty w kształcie wazonu/kielicha na nóżce. Prosta forma, góra zdobiona wywijanym rantem, noga osadzona na okrągłej podstawie.
czytaj więcejOkrągła wysoka donica z grubościennej terakoty w kształcie wazonu/kielicha na nóżce. Prosta forma, góra zdobiona wywijanym rantem, noga osadzona na okrągłej podstawie. Naturalna jasna kolorystyka. Powierzchnia z delikatnymi przetarciami. Nieszkliwiona.
Donica wykonana z wysokiej jakości ceramiki, posiada solidne, grube ścianki. Wypalana w bardzo wysokiej temperaturze, co znacząco wpływa na jej jakość i wytrzymałość. Donica typowo zewnętrzna, odporna na warunki atmosferyczne. Nie zmienia barwy pod wpływem promieni słonecznych. W okresie zimowym wymaga zabezpieczenia przed mrozem (należy pamiętać, aby nie dopuścić do zamarznięcia w niej wody). Przy roślinach z rozbudowanym systemem korzeniowym warto zadbać również o drenaż w postaci np. keramzytu (Keramzyt kupisz Klikając TU) .
Donica terakota Misty to oryginalna terakota inspirowana śródziemnomorskim wzornictwem. Ta wyjątkowej urody donica pięknie będzie się prezentowała na tarasie czy w ogrodzie. Świetnie prezentują się w niej iglaki, krzewy i nieduże drzewka. Można posadzić w niej oliwkę, trawy, hortensje, lawendy - tworzy z nimi spójną całość, a takie połączenie sprzyja wprowadzeniu romantycznego klimatu toskańskiej prowincji.
Donica może nieznacznie różnić się wymiarami od deklarowanych (+/- 5%).